Начало Спорт Междузоново първенство по тенис на маса се проведе в Панагюрище

Междузоново първенство по тенис на маса се проведе в Панагюрище

421
0
СПОДЕЛИ

На 11 ноември в зала „Арена-Асарел „ се проведе междузоновият турнир по тенис на маса на Южна България. Участие взеха 15 клуба от страната.

Турнирът бе посветен в памет на ЗМС Емилия Нейкова и дългогодишния благодетел на клуба Георги Шопов от гр. Ботевград.

Призовете в тяхна памет бяха връчени на клубовете от гр. Златица и гр. Дупница.

С призови места от панагюрския клуба се отличиха: Георги Бойчев- 2 място, Диана Пиронкова- 2 място, Десислава Ботева 21 г.- 2 място, Неврие Садулова 21г.- 3 място, Димитър Калоянов- 18 г.- 2 място, Радко Шишков 5 място при ветераните.

Дебют направиха и най- малките тенисисти на клуба: братята Матея и Йордан Генови, Теодор Ненчев, Алекс Пашов  и Стефан Петров.

По уважителни причини отсъстваха Божидар и Радостин Васеви и Георги Тодореев.

Майсторският турнир ще се проведе през декември по покана, поради ангажиментите на някои играчи с националните отбори.

Съдийският апарат начело с Десислава Ботева, Димитър Калоянов и Нелина Петришка се справиха отлично.

Общото мнение на гостите, състезатели и ветерани, е че са намерили най-добрите условия за провеждане на подобни състезания. Както винаги базата бе в отлично състояние, за което ръководството на клуба изказва своята благодарност.

Ето и класирането:

10 г момчета – Нено Драгиев- „Дигеста“- гр. София

10 г момичета- Мария Робева- гр. Златица

12 г момчета- Методи Методиев-  „Марек“ гр. Дупница

12 г момичета- Мария Робева- гр. Златица

15 г  кадети – Симеон Спасов – „Дигеста“ гр. София

15 г  кадетки – Патрисия Праскова – гр. Златица

18 г юноши- Румен Котев „Марек“ гр. Дупница

18 г девойки – Патрисия Праскова – гр. Златица

21 г. юноши – Ради Котев „Марек“ гр. Дупница

21 г девойки – Нелина Петришка – ТК Панагюрище

До 35 г.- Стоян Дурчев- гр. Златица

До 55 г. – Боби Иванов- гр. Пирдоп

Над 55 г- Радко Михайлов „Чико‘- Бяга

С призови места от клуба се отличиха: Георги Бойчев- 2 място, Диана Пиронкова- 2 място, Десислава Ботева 21 г.- 2 място, Неврие Садулова 21г- 3 място, Димитър Калоянов- 18 г- 2 място, Радко Шишков 5 място при ветераните.

СНИМКИ ОТ ТУРНИРА