Начало Спорт Оборище изплува над чертата след победа над Локомотив (София)

Оборище изплува над чертата след победа над Локомотив (София)

img_2460

Оборище взе важна победа в битката си за оцеляване, като надделя над Локомотив (Сф) с 2:1. Въпреки скандалното съдийство, „воеводите” изплуваха над опасната зона.

Развръзката в този мач дойде след почивката, а победният гол за домакините падна малко преди края.

В герой се превърна Васил Тачев, който с двете си попадения донесе така важните три точки за тима си.

През първата част на двубоя Локомотив поведе рано след скандално отсъдена дузпа от главния рефер.

В 38-та минута в тима на Оборище беше извършена принудителна смяна. Стамов излезе заради контузия, а на негово място влезе Васил Тачев. Три минути по – късно Тачев изравни с глава за 1:1.

img_2493

Оборище приключва полусезона с 18 точки.

За 8-те мача под ръководството на треньорите Емил Велев и Румил Жотев тимът набра скорост с 12 точки, като преди това бе със скромния актив от 6 точки.

Щастливи сме, че изплувахме над чертата! Благодарни сме на момчетата, че се раздадоха на терена, играха с дух и сърце, показаха, че имат потенциал, амбиция за победа и не подведоха феновете!

Искаме да благодарим и на публиката, която през целия мач подкрепяше отбора и вдъхваше на играчите кураж и самочувствие!”, коментираха за ПИА треньорите Велев и Жотев.