Начало Спорт Официалната церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24...

Официалната церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24 януари

50
0
СПОДЕЛИ
Реклама courtinn-ad

sportist

Обявената на 20 януари 2017 година Официална церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24 януари 2017 година от 18:00 часа в спортна зала „Арена-Асарел“, съобщи Общинска администрация.

Припомняме, че шампионът по самбо и възпитаник на СК “Бойни спортове” Иван Хърков  стана Спортист на годината на Община Панагюрище за 2016 г. Той събра най-много точки по време на заседанието на комисия, сформирана за избора на топ-спортната десетка на отминаващата година. Ето и крайното класиране:

  1. Иван Хърков: 
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год.
  • Първо място шампион на България по Бойно Самбо мъже.
  • Второ място вице европейски шампион по Самбо до 20год.- Франция
  • Второ място вице световен шампион по Самбо до 20год. – Румъния

2. Йоана Пишмишова – Самбо, Джудо

34-22-01-yoana-pishmishova

  • Първо място шампион на България по Джудо до 20год.
  • Седмо място на Балканско първенство по Джудо.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 18год.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год.
  • Пето място Европейско първенство по Самбо до 20год.
  • Пето място Световно първенство по Самбо

3. Стоянка Варадинова – Таекуондо до 16г.

  • Бронзов медал от СП спаринг-девойки до 16г. – Италия
  • Вице европейски шампион – Гърция
  • Шампион на България
  • Златен медалист от международни турнири

4. Лушка Кокотанекова – Лека атлетика до 18г.

LUSKA-KOKO2

  • Златен медал от ДП
  • Сребърни медали от ДП – 6
  • Бронзови медали от ДП – 2
  • Четвърто място на Балканско първенство

5. Никола Петкански – Самбо, Джудо

  • Първо място шампион на България по Самбо до 18год.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год
  • Трето място Европейско първенство по Самбо – Франция
  • Пето място на Балканско първенство по Джудо

6. Мария Маслева – Хандбал

  • Сребърен медал с отбор от ДП –плажен хандбал , девойки до 16г.
  • Бронзов медал с отбор от ДП – девойки до 16г.
  • Четвърто място с отбор – купа България
  • Зонално – Първо място

7. Илчо Машев – Таекуондо до 14г.

  • Вице европейски шампион спаринг – Гърция
  • Шампион на България спаринг деца
  • Златен медалист от международни турнири

8. Кристина Иванова – Тенис на маса

  • Първо място „Млад Олимпиец“ – 3
  • Второ място ДП – девойки до 12г.
  • Трето място ДП –девойки до 15г.

9- то място с равен брой точки поделят Иван Иванов и Златомир Радев.

Иван Иванов – Лека атлетика

  • Бронзов медал от ДП до 16г. в дисциплина – 800м.
  • Бронзов медал от ДП до 16г. в дисциплина – 1500 м.

Златомир Радев – Лека атлетика – юноши до 18г.

  • Шампион на 10км. Спортно ходене
  • Трето място на 3000м.пр.бягане
  • Трето място отборно на Балканиада- пл.бягане за юноши

ОТБОРНИ КЛАСИРАНИЯ

  1. СКТМ „Асарел Медет“ – Тенис на маса
  • Първо място Висша лига – мъже
  • Второ място Висша лига – жени

 

 

  1. ФК „Оборище“ – Футбол

15220025_1628774320482025_3034166468213996608_n

  • Б-група мъже – 10 място
  • ФК Оборище игра за първи път в историята си 1/8 финал за купата на България

 

  1. ХК „Панагюрище“ – Хандбал девойки до 16г.

img_06601

  • Второ място плажен хандбал
  • Трето място ДП
  • Четвърто място купа България
  • Седмо място А група жени

 

Треньор на годината стана Александър Фръгов

998542_659959347377400_1368317861_n