Начало Спорт Сребърни медали за 16-годишните ни хандбалистки

Сребърни медали за 16-годишните ни хандбалистки

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На 9 и 10 декември в гр.Хасково се проведе финалният турнир на Купа България за 16 годишни девойки. След квалификационните турнири за финала се класираха отборите на Свищов, Бъки-Габрово, Хасково и Панагюрище. При тази нова система се играе всеки срещу всеки и всеки мач е от изключителна важност за класирането.

Жребият отреди първа среща за панагюрки с отбора на домакините. Панагюрските девойки започнаха уверено срещата, дирижираха играта през цялото първо полувреме и закономерно резултатът на полувремето бе 16:10 за нас. Второто полувреме бе истинска драма и за двата отбора. При седем гола аванс за панагюрки, хасковлийки „се върнаха в мача“ и докараха резултата до изравняване 24:24 девет минути преди края на мача. Последва игра“гол за гол“ и с последни силни панагюрки извоюваха най-важната победа с резултат 28:26.

Втората среща ХК Панагюрище загуби от носителя на Купата-Бъки, класен отбор, в който играе най-талантливата състезателка за тази възраст, която е привлечена преди две години в този клуб от Белене.

Третата среща на панагюрки с отбора на Свищов-изключително важна за класирането/при загуба на панагюрки с 1 гол,.Хасково стават втори ,Панагюрище -3 ;при загуба на панагюрки с шест гола -Хасково са втори,Свищов-трети,а Панагюрище-4/.

Тази отговорност, която предстоеше пред нашите момичета, донесе голямо напрежение в отбора, много грешки в нападение и защита през първото полувреме, което завърши при равен резултат 11:11. Второто полувреме панагюрските девойки изпълниха всички указания, дадени от треньорите на почивката и играта придоби друг вид, добра защита и силно нападение доведоха до изключителната победа 22:15 за Панагюрище.

Състав : Катрин Чочева, Евелин Драганова, Йоана Робова, Николета Иванова, Стоянка Варадинова, Стефани Навущанова, Диана Раленекова, Паола Червенкова, Стилиана Кирилова, Донка Бояджиева и останалите момичета, които участваха в квалификацията и допринесоха за класирането на отбора:  Дарина Кирилова, Даниела Куртакова, Божидара Карагьозова, Теодора Панова, Аделина Футекова, Шинка Филипова.

Катрин Чочева получи индивидуална награда за „най-добър защитни“, а Йоана Робова и Евелин Драганова бяха включени в „идеалната седмица на турнира“.

Треньорите Л.Карагьозова и Г.Атанасов са изключително доволни от представянето на отбора-това е първият медал за Клуба за тази спортно състезателна година 2017/2018.

РЪКОВОДСТВОТО НА ХК ПАНАГЮРИЩЕ ИЗКАЗВА ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ НА ФИРМА „ОПТОФОРМ НОВ “ ЗА ОКАЗАНАТА ФИНАНСОВА ПОМОЩ, С КОЯТО ОБОРЪТ УЧАСТВА В ТОЗИ ФИНАЛ И ЗАВОЮВА СРЕБЪРНИТЕ МЕДАЛИ!