Начало Спорт В Попинци се проведе Международен открит турнир по ускорен шахмат

В Попинци се проведе Международен открит турнир по ускорен шахмат

13510994_246353392417122_8123097779642998017_n

На 25 юни в Попинци се проведе за първи път Международен открит турнир по ускорен шахмат.

В турнира се включиха 31 състезатели от цялата страна, между които състезатели на спортните клубове „ИВИС“ и „CHESSBOMB“, СКШ Рицар, София.

Специален гост бе и 9-годишната шахматистка от кръжока по шахмат при НЧ „Гоце Делчев – 1927” от район „Илинден“, София – Петя Караиванова, която за 2015 година беше „Шампион на България” и „Шампион на Европейския Съюз” за момичета до 8 години.

След оспорвана надпревара първите три места заеха Петър Козарев, Кирил Димов и Иван Смилянов.
Победителите бяха наградени с купи, медали и грамоти осигурени от „АСАРЕЛ МЕДЕТ“ АД.
Медали и грамоти получиха във възрастовите групи:
-до 14 години Йордан Гюрджеклиев, Марин Юруков
-до 12 години Валерия Добрева, Димитър Дафовски, Гинка Юрукова
-до 10 години своята титла защити Шампионката на България Петя Караиванова. Организаторите й бяха приготвили и специална награда – уникална тениска с нейното име и името на България, с която да участва на Европейското първенство. Нейни подгласници станаха Адриан Клаклов и Георги Митов.

-до 8 години първото място спечели 5-годишният талант Данаил Попзафиров (за което и получи специалната награда GSM осигурен от ОПТИКОЕЛЕКТРОН ГРУП по случай 45 години от създаването на Оптикоелектрон), на второ место Никола Клаклов и на трето Васил Попзафиров.

Турнирът се осъществи благодарение наШК „Оборище“, ръководството на ОУ „Отец Паисий“ и ШС „АСАРЕЛ МЕДЕТ“.

13508882_246349742417487_5746798989711155411_n  13524305_246353412417120_2721583343234253472_n