Начало Препоръчани 44 шахматисти се включиха в турнира за Купата на миньора

44 шахматисти се включиха в турнира за Купата на миньора

Общо 44 състезатели се включиха в тазгодишното издание на турнира по шах за Купата на миньора. Организатори на събитието, което се проведе на 25 август в Хотел & SPA Каменград, бяха шахматна секция „Асарел“ и шахматен клуб „Оборище“ – Панагюрище. Победител в турнира стана Кирил Димов – със 7 точки, а негови подгласници станаха Петьо Караджов- 6 точки, и Стоян Томов- с 5,5 т.

При децата до 8 години медали получиха Петър Динков, Димитър Бакърджиев и Иван Терзийски, а при 10-годишните бяха отличени Николай Савлеков, Стилиян Узунов и Десислав Сократиев. При 12-годишните призовата тройка е Сава Троански, Мартин Узунов и Цветиана Маринска. При дамите най-добре се представиха Гинка Юрукова, Зорница Вайсилова и Невена Реджова, а при сеньорите Георги Танчев, Бончо Иванов и Атанас Начев. Бяха връчени и три награди за старание – на Калоян Кралчев, Калоян Должев и Иван Попов.
„Турнирът премина в приятелска и спортна обстановка и за пореден път доказа, че панагюрските турнири са желана дестинация“, коментираха организаторите от шахматна секция „Асарел“.

Снимки: Донка Караджова и д-р Николай Радулов