Начало Препоръчани Момчил Поптолев със злато от Националния шампионат за юноши и девойки старша...

Момчил Поптолев със злато от Националния шампионат за юноши и девойки старша възраст

Състезателите на КЛА „Оборище“ донесоха 1 златен, 3 сребърни и 1 бронзов медали

В събота и неделя в Стара Загора се проведе и последният старт за летния сезон от националните шампионати по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст/20 г/. Клуб по лека атлетика“Оборище“ в града ни, чрез атлетите си, завоюва 5 медала -1 златен,3 сребърни и 1 бронзов.

МОМЧИЛ ПОПТОЛЕВ,защити титлата си от миналата година и взе златен медал в десетобоя, като регистрира 5739 точки и следните резултати в отделните дисциплини:

1500м – 5.16.00.

Момчил се готвеше за покриване на норматив за Балканско първенство за 20 годишни, но тъй като се оказа, че тази година в тази възрастова група състезание няма да има, Момчил стартира в още една дисциплина – 400м с препятствия, където се справи отлично и въпреки миналите вече 7 дисциплини и предстоящи още 3, успя да завоюва сребърния медал с резултат -56.82,след шампиона на Стара Загора-Мартин Драганов-55.59.

ХРИСТО АРБАЛИЕВ се нареди втори в десетобоя с 4318т.,а СТИЛЯН МАРИНСКИ успя да грабне бронза с 4260т.

До последно с ЛУКА РАЛЧЕВ, също от панагюрския клуб се „преследваха“ в класирането, но при Лука нелепо падане при стартиране на 100м предопредели класирането и той остана 4 -ти с 4175т.

Невероятно бягане направи на 5000м СИМЕОН БОБЕКОВ и стана сребърен медалист с резултат-15.39.88, след двойния шампион /на 3000м. стипълчейз и 5000м./ Павел Здравков-“Атлет“-Луковит с резултат-15.31.68

Добре се представи и ВЕСЕЛИН ГАРЧЕВ на 400м и 400 с препятствия, класирал се в призовата осмица.

ДЕЛЧО АРБАЛИЕВ, който е във възрастта на 18 годишните,стартира на скок височина и успя с резултат 190 см да се окичи със сребърния медал, след шампиона на Сливен -Адреан Димитров, който завоюва титлата с 205 см , а с бронз остана Давид Добрев от Велико Търново -180см .

УС на клуба благодари за отличното съдийство и коректност на БФЛА през сезона, на атлетите си за достойното представяне, на родителите, които бяха неизменна част от отбора и страхотна подкрепа.

Желаем ползотворна лятна почивка на всички и Олимпийски емоции пред телевизионните екрани!