Начало Общество Момиче от Варна спаси куче в Стрелча

Момиче от Варна спаси куче в Стрелча

СПОДЕЛИ
Реклама

История с щастлив край, но и с много въпроси, беше разказана от организацията „Дом за всяка лапичка“ в публикация в социалните мрежи.

По информация на организацията бездомно куче е прекарало три дни в капан в реката в Стрелча, без да успее да се измъкне само. Спасението обаче не дошло от случайни минувачи или жители на града, а след намесата на момиче от Варна.

Реклама

От „Дом за всяка лапичка“ разказват, че Светла А. видяла анонимен пост за бедстващото животно и не останала безразлична. Тя започнала да подава сигнали на телефон 112 и настоявала за реакция, докато не било намерено решение. По данни на организацията сигнал е подал и Дончо Илиов.

В крайна сметка пожарникари от клона в Стрелча влезли в реката и успели да извадят кучето.

От организацията отправят специални благодарности към Светла А. за нейната настойчивост и към екипа на пожарната за успешната спасителна акция.

„А сега всички се молим кучето да оцелее. Защото в Стрелча бездомните животни не само гладуват и страдат. Те биват и тровени. Това се случва отново и отново и виновните остават безнаказани. Днес едно куче беше спасено. Дано спасим и съвестта си, преди да е станало твърде късно.“ – пишат от „Дом за всяка лапичка“

Снимка: „Дом за всяка лапичка“