Начало Общество Гостуването на Панагюрското съкровище се отлага, вероятно за есента

Гостуването на Панагюрското съкровище се отлага, вероятно за есента

СПОДЕЛИ
Панагюрското златно съкровище
Панагюрското златно съкровище
Реклама

Предвид обстоятелствата около епидемията от коронавирус и въведеното извънредно положение, традиционното гостуване на Панагюрското златно съкровище в града ни се отлага. Това съобщи за ПИА директорът на Историческия музей доц. д-р Атанас Шопов. Припомняме, че оригиналните съдове трябваше да пристигнат тук на 10 април и да бъдат изложени в залата-трезор до 10 май.

От общината обаче са изпратили до Министерство на културата писмо, с което искат гостуването на съкровището да е през есента.

Реклама

Водени са и разговори, но за момента все още няма официален отговор от ведомството, каза още доц. д-р Атанас Шопов.

От началото на годината до обявяването на извънредното положение се радвахме на много добра посещаемост, но сега, за съжаление, както всички, така и ние ще се наложи да се справяме с трудното положение, коментира директорът на музея.