Начало Здраве МБАЛ „Уни Хоспитал“ и мотоклубове в подкрепа на борбата с рака на...

МБАЛ „Уни Хоспитал“ и мотоклубове в подкрепа на борбата с рака на гърдата

СПОДЕЛИ

Панагюрище отново се превърна в сцена на добротворство, съпричастност и лекарска отдаденост.

Под ясното мото „Юни е новият октомври“ и с рев на мотори, в града се проведе въздействащо събитие в рамките на Националната кампания за профилактика на рака на гърдата.

Чрез участието на д-р Людмила Маринова, специалист по образна диагностика, МБАЛ „Уни Хоспитал“ се включи активно в инициативата, организирана от Българското сдружение за борба с рака на гърдата, „Lady Bikers MPowered Bulgaria“ и с участието на панагюрския мотоклуб Iron Brothers MC. Посланието бе категорично – Ранната диагностика спасява живот.


Символичен поход, завършил с истинска грижа

Кулминацията на мотопохода бе във вътрешния двор на МБАЛ „Уни Хоспитал“, където д-р Людмила Маринова получи почетен плакет за активното си участие. С професионализъм и човешка топлина, само в рамките на деня тя извърши безплатни прегледи на близо 25 жени – за някои от тях, това бе първа среща с мамолог.

„Тези кампании не са просто акции. Те са живо напомняне, че здравето започва с грижа и информираност“, споделят организаторите.


Панагюрище – град на първите в здравната кауза

„Кампанията се провежда за пета поредна година, но Панагюрище заема особено място в нея – именно тук бе създаден прецедент: за първи път в страната профилактични прегледи се провеждат едновременно на две различни локации – в МБАЛ „Уни Хоспитал“ и в кабинета на акушер-гинеколога д-р Александър Бояджиев“, подчерта Ивелина Антрова от „Lady Bikers MPowered“.

Благодарение на дългогодишната отдаденост на д-р Мариела Василева и местната подкрепа, над 360 жени са били прегледани през годините в рамките на инициативата. Сега, с разширяването на кампанията до края на 2025 г., надеждата е тя да достигне още повече жени – не само през октомври, а целогодишно.


Сърдечна благодарност към всички доброволци и партньори

Началото на новата вълна в здравната култура вече е поставено – с мотори, мисия и истинска грижа.

МБАЛ „Уни Хоспитал“ заяви категоричната си позиция: здравето на жените е национален приоритет, който изисква действие – тук и сега.

„Благодарим на всички участници, доброволци и лекари, които направиха този ден възможен. Заедно можем повече.“ – споделиха организаторите.