Начало Общество Областна администрация Пазарджик представи продукти от района на Стрелча в първото международно...

Областна администрация Пазарджик представи продукти от района на Стрелча в първото международно изложение на ФАО в Рим по проект MED-GIAHS

СПОДЕЛИ
Реклама

В периода 10-13 октомври 2025 г. в гр. Рим, Италия се проведе първото международно изложение на Организацията по земеделието и храните (FAO) към ООН на райони признати за GIAHS. 

За партньорите по проект „MED-GIAHS, финансиран от програма Интеррег Евро-Средиземноморски басейн 2021-2027 на ЕС, беше създаден отделен щанд, на който те раздаваха различни продукти, и се представяха графични и видео материали по проекта. За България бяха представени три предложения за туристически преживявания в района на Стрелча както и кратко видео отново за района на Стрелча.

Реклама

Със средства по проекта бяха закупени стоки от фирма „Катеко“, която е марка на Старата розоварна в гр. Стрелча. В продължение на два пълни дни представители на Областна администрация Пазарджик раздаваха продуктите на посетителите на изложението и разказваха за района на Стрелча, най-вече за розопроизводството там и какви продукти се произвеждат.

Посетителите на изложението бяха от цял свят, като особен интерес предизвикваха продуктите ни за хора от Азия, където българската роза е позната и много популярна.

Областна администрация Пазарджик е един от петте международни партньора по проект „MED-GIAHS, водещ е Министерството на земеделието, рибарството, водата и устойчивото развитие на Андалусия, Испания