Начало Общество Панагюрище ще бъде домакин на Третата международна конференция „Контакт на езици и...

Панагюрище ще бъде домакин на Третата международна конференция „Контакт на езици и култури“

СПОДЕЛИ
Реклама

От 29 до 31 октомври 2025 г. Панагюрище ще посрещне участници от страната и чужбина на Третата международна научно-приложна конференция „Контакт на езици и култури“. Тазгодишното издание е под надслов „Стандартизация – адаптация – практики в обучението по български език като чужд/втори“.

Организатори на форума са катедра „Български език като чужд“ към Факултета по славянски филологии на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Асоциацията на преподавателите по български език като чужд, със съдействието на Националната научна програма „Развитие и утвърждаване на българистиката в чужбина“.

Реклама

Конференцията има за цел да обедини специалисти, изследователи и преподаватели, за да обменят опит и идеи по ключови теми, свързани с преподаването и изучаването на българския език от чужденци.

Събитието е отворено и напълно безплатно. Всеки, който желае да участва, може да се регистрира чрез платформата: http://conference.ezik.bg/.

На сайта са публикувани подробности за програмата, тематичните направления и лекторите, които ще вземат участие.