Начало Препоръчани Злато, сребро и бронз за СК ”Бойни Спортове” от Държавното по самбо

Злато, сребро и бронз за СК ”Бойни Спортове” от Държавното по самбо

На 25-26.05.2024г. в зала „Арена Асарел“ се проведе Държавно лично отборно първенство по самбо за момчета и момичета.

Първенството беше изключително силно и въпреки голямата конкуренция, състезателите на СК ”Бойни Спортове” Панагюрище се представиха отлично, като заеха първо място в отборното класиране при момчета (13-14г.),второ място при момичета (13-14г.)и трето място при момичета (10-12г).

Ивомир Стоянов отново затвърди позициите си, като след 4 безапелационни победи, завоюва шампионската титла в категория +71.

При момичетата в категория -42кг. Петя Оряшкова също се окичи със златото, след 3 изиграни срещи.

Ненка Терзийска завоюва сребърен медал в категорията си, а с бронзови медали се окичиха Мария и Петя Юрукови,Татяна Пишмишова, Виктория Каменска, Силвия Москова, Лиляна Гергинска.

На крачка от медалите бяха Николай Марински, Иван Методиев, Валентин Рангелов и Виктория Чардакова, които заеха престижното пето място.