Начало Спорт 1 златен, 1 сребърен и 4 бронзови медала за най-малките възпитаници на...

1 златен, 1 сребърен и 4 бронзови медала за най-малките възпитаници на „Бойни спортове“ от Държавния шампионат по самбо

SAMBO1 златен, 1 сребърен и 4 бронзови медала се завърнаха най-малките възпитаници на „Бойни спортове“ от Държавния личен и отборен шампионат по самбо за момчета и момичета. Клубът бе представен от 29 състезатели, а в надпреварата се включиха над 25 отбора от цяла България.

При момчетата в категория до 38 килограма миналогодишният шампион Ивелин Танковски с 5 безапелационни победи дублира титлата си. На финала той премери сили с друг представител на клуба – Янко Янков, който завоюва среброто.

В категория до 32 кг. Иван Вулев и Филип Фръгов завоюваха бронзови отличия, като и двамата спечелиха по три срещи.

До 41 кг. Виктор Танковски също се окичи с бронз, като от 4 срещи той отстъпи само на шампиона в категорията с 1 точка разлика.

При момичетата, в категория до 41 кг. Донка Русева спечели бронзово отличие. За нея това беше първо състезание.

На крачка от медалите, на 5 място, останаха Румен Хаинов, Спартак Кеков, Кунчо Маринов, Алкидиядис Ставридис, Георги Динков, Георги Станчев, Валентин Асенов, Денис Гълъбов, Спас Спасов, Запрян Ликов, Дилян Стойковски.

С тези успехи СК „Бойни спортове“ се класираха на второ място отборно.

За повечето от децата това беше първото участие в състезание.