Начало Спорт 16-годишните ни хандбалистки във финалната четворка за Купа България

16-годишните ни хандбалистки във финалната четворка за Купа България

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
На 26 ноември в Габрово се проведе квалификацията на група А при 16 годишните девойки за Купа България.
В първата среща панагюрските хандбалистки се наложиха над Нови Пазар с резултат 21:9 /13:2 на полувремето/. Във втората среща нашите девойки победиха болярките от Велико Търново с 22:13 /10:7 на полувремето/. Третата среща, срещу домакина Бъки-Габрово, при равен резултат 11:11 на полувремето, завърши с победа на домакините 21:17.
Отборите на Бъки и Панагюрище се класират за финалната четворка заедно с отборите от група Б – Хасково и Свищов.
Финалният турнир ще се проведе на 9 и 10 декември.
Състав: Катрин Чочева, Евелин Драганова, Стефани Навущанова, Николета Иванова, Йоана Робова, Паола Червенкова, Диана Раленекова, Даниела Куртакова, Стилиана Кирилова, Аделина Футекова, Дарина Кирилова, Шинка Филипова, Теодора Панова, Божидара Карагьозова
На 25 ноември Панагюрище бе домакин на 1/8 финал за Купа България-жени. Панагюрският отбор,изграден от девойки отстъпи на „амазонките“ от Свиленград с 43:26. Въпреки загубата, младите панагюрски надежди показаха потенциал, а поразяващата ръка-Мария Маслева, която е само на 16 години, наниза цели 16 гола във вратата на амазонките.
Състав: Мария Маслева, Галя Иванова, Стиляна Добрева, Марина Чардакова, Станислава Чакърова, Катрин Чочева, Евелин Драганова, Йоана Робова, Стилиана Кирилова, Диана Раленекова, Стефани Навущанова, Паола Червенкова
Участието на тези отбори за Купа България се осъществи благодарение на финансовата помощ на“ ЗАВОД ЗА ОПТИКА“ АД.