Начало Препоръчани Оборище изпусна Вихрен с 0:1 на „Орчо Войвода“

Оборище изпусна Вихрен с 0:1 на „Орчо Войвода“

Оборище претърпя домакинска загуба с 0:1 от Вихрен Сандански

Оборище претърпя домакинска загуба с 0:1 от Вихрен Сандански в 8 кръг на Югозападна Трета лига. Срещата започна равностойно, а първата интересна ситуация се откри чак в 21-ата минута, когато Атанас Чепилов направи пробив. Опитният футболист се озова на отлична позиция, но Христо Матев се справи със ситуацията.

В края на първата част се получи разбъркване в наказателното поле на Оборище. Най-съобразителен бе Александър Якимов, който успя да стреля, но кълбото рикошира в бранител на Войводите.

Втората част започна отлично за гостите от Сандански. В автор на гола сe превърна Методи Костов. Опитният стрелец се разписа с глава в мрежата на Христо Матев.

В 67-ата минута резервата Иван Мишев стреля майсторски от пряк свободен удар, но Симеон Симеонов показа страхотен рефлекс, избивайки кълбото в ъглов удар.

Оборище: 33. Христо Матев, 6. Николай Стоилков, 3. Стенислав Георгиев, 16. Георги Кременлиев, 90. Димитър Руйчев, 78. Никола Иванов, 9. Георги Стефаов, 29. Костадин Дяков, 10. Николай Колев, 17. Симеон Вешев, 18. Милен Иванов
Ст. треньор: Танчо Калпаков

Вихрен: 99. Симеон Симеонов, 6. Даниел Златков, 11. Атанас Чепилов, 19. Александър Якимов, 21. Георги Пейчев, 23. Милен Златков, 14. Никола Георгиев, 5. Димитър Калчев, 3. Валери Георгиев, 8. Иван Чалъков, 9. Методи Костов

Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg