Начало Спорт „Асарел-Медет“АД спечели шест титли на миньорската спартакиада

„Асарел-Медет“АД спечели шест титли на миньорската спартакиада

С общо шест титли, четири втори и четири трети места, се завърнаха асарелци от курортния комплекс „Св. св. Константин и Елена“, където от 13 до 17 септември се проведе Работническата спартакиада на миньорите. Изключително оспорвана бе надпреварата в минифутбола, където представителите на „Асарел-Медет“ извоюваха първото място. Общо 6 отбора спориха за отличията, а нашите мъже стартираха ударно с разгромното 16:0 срещу „Горубсо Мадан“. Последваха победи с по 3:2 и 12:1 съответно срещу отборите на „Мини Марица – Изток 1“ и „Дънди Прешъс Метълс“, както и равен (4:4) с фаворитите от „Община Стара Загора“. Във финалния ден решаваща се оказа победата ни с 2:0 над отбора на „Мини Марица Изток 2“, като победните голове за нашия тим отбелязаха капитанът Иван Раленеков и Димо Начев. Така с актив от 7 точки, отборът по мини футбол на „Асарел-Медет“ АД спечели златните медали.

Безапелационни бяха нашите спортисти и в тениса на маса, където успяха да спечелят всички медали, с изключение на третото място при жените в индивидуалното класиране. Асарелци спечелиха първите отборни места и при мъжете, и при жените с по 7 точки, а в индивидуалното класиране и трите призови места при мъжете бяха за състезатели на панагюрската фирма: Асен Попниколов – първо място, Иван Александров – второ място, Стоян Лалков – трето място. При дамите златото отиде при Ненка Тушлекова, а след нея втора позиция зае Каролина Лилова.

Второ отборно място спечелиха жените на „Асарел-Медет“ АД по плажен волейбол, а женският ни отбор по шахмат зае първото място. В индивидуалното класиране Ненка Тушлекова също завоюва първо място. Отборно по шахмат мъжете спечелиха второ място, а в индивидуалното класиране втори стана Иван Смилянов.

Тази година жените отново се представиха добре на дартс, като отборно спечелиха трето място. В индивидуалната надпревара Милена Хъркова се нареди на втора позиция, а Марчела Петрова на трета.

Успешно завърши за асарелци и състезанието на петанк. В тази дисциплина жените успяха да спечелят първо място, а мъжете се пребориха за сребърните отличия.

В една от силните ни дисциплини, а именно плажната борба – панагюрци се окичиха с редица медали и купи. Жените отборно спечелиха първото място със 7 точки, а с актив от 5 точки мъжете отборно се класираха трети. В индивидуалното класиране три състезателки на „Асарел-Медет“ АД се окичиха със златни медали: Милена Хъркова в категория до 55 кг., Виолета Генчева в категория до 65 кг. и Марчела Петрова в категория над 65 кг. За абсолютен шампион в плажната борба бе обявена нашата спортистка Виолета Генчева. При индивидуалното класиране на мъжете в категория до 85 кг. Росен Димитров извоюва първото място, а брат му Румен Димитров зае трета позиция.

На бридж и спортна табла при мъжете, асарелци спечелиха трети места в отборното класиране.
На Шестата открита спартакиада за миньори „Асарел-Медет“ АД имаше свои представители в 9 от общо 12 вида спорт. В генералното комплексно класиране предприятието зае трета позиция с общ брой събрани точки – 79. Преди него съответно на първо и второ място се наредиха отборите на „Мини Марица- Изток“ /116 т./ и „Елаците Мед“ /106 т./. Официалната церемония по награждаване на победителите се състоя в „Гранд хотел Варна“.