Начало Спорт „Асарел-Медет“ спечели коледния турнир по мини футбол

„Асарел-Медет“ спечели коледния турнир по мини футбол

Коледният турнир по мини футбол бе спечелен от футболистите на „Асарел-Медет“. Той се проведе от 18 до 23 декември в спортната зала „Арена Асарел“ и по традиция бе организиран от секцията по мини футбол към „Асарел-Медет“ АД. В спортното събитие се включиха общо 8 отбора, които бяха разпределени в две групи по 4 тима. Всяка вечер се изиграваха по 3 срещи, а в надпреварата за привозите места продължиха отборите, класирали се на първите две места в групите. Първото място в първа група спечели отборът на „Асарел-Медет“, а веднага след тях се наредха футболистите на „Оборище“. Във втора група след изключително драматични двубои първенец стана отборът на „Акулите“, последван от „Олд Старс“.

След приключване на груповата фаза в полуфинален двубой се изправиха „Оборище“ срещу „Акулите“ и „Асарел-Медет“ срещу „Олд Старс“. Победител от първата полуфинална двойка стана отборът на „Оборище“, който спечели с резултат 2:1, а асарелци надиграха своите съперници с 9:3, като за поредна година се класираха за финал. Финалният двубой протече при голям зрителски интерес, а играчите показаха игра на много високо ниво, но в крайна сметка опитният отбор на „Асарел-Медет“ преодоля „Оборище“ с резултат 2:1 и грабна заслужено първото място без да допусне нито една загуба.

За финалистите бяха осигурени купи, медали и парични награди от организаторите на турнира.