Начало Спорт „Асарел“ спечели собствения си турнир, би „Румелия“ с 3:0

„Асарел“ спечели собствения си турнир, би „Румелия“ с 3:0

tur1Отборът на „Асарел“ спечели турнира по минифутбол, огрганизиран по традиция от дружеството в навечерието на Деня на миньора. На финала тази вечер отборът победи съперниците си от „Румелия“ с класическото 3:0. През първата част асарелци доминираха и стигнаха до попадение на Иван Раленеков-Героя две минути преди почивката. Пропуски направиха Петър Ангелов и Николай Кузманов, като негов удар срещна напречната греда.  В началото на втората част Ангелов отбеляза втори гол, след което тимът на „Румелия“ тръгна по-смело напред. С втори гол обаче Раленеков направи резултата класически. По-рано в мач за третото място, „Оптикс“ победи „Детони“ с 4:0. Призьорите бяха наградени от лидера на КТ“Подкрепа“ към „Асарел-Медет“АД Иван Александров, Александър Чобянов – директор „Човешки ресурси“ в дружеството и изпълнителния директор инж. Делчо Николов. Статуетка за най-добър състезател получи играчът на победителите Петър Ангелов. В заключение инж. Делчо Николов заяви, че дружеството ще продължи да подкрепя спорта, благодари на участниците и на публиката и покани всички на утрешния фирмен празник в село Панагюрски колонии.

Турнирът се проведе от понеделник до петък и в него се включиха 8 отбора.