Начало Спорт „Бойни спортове“ с 3 златни медала по джудо от Сливен

„Бойни спортове“ с 3 златни медала по джудо от Сливен

Трима състезатели – три златни медала – това е равносметката на СК"Бойни спортове" от изминалия уикенд. Никола Петкански, Иван Хърков и Петър ушев бяха представителите на панагюрския клуб, които взеха участие в традиционния международен турнир по джудо в Сливен, посветен на Димитровден. В категория до 45 кг., след 3 победи Никола Петкански заслужено се окичи със златото. В категория до 66 кг, Иван Хърков завоюва златото, след 4 победи. Също толкова бяха нужни на Петър Ушев(кат. 81 кг) да се справи с миналогодишния шампион по джудо, от който имаше няколко поредни загуби в предишни състезания. Този път панагюрецът го победи с ипон и взе златния медал в категорията си. Отборно "Бойни спортове" взеха сребърната купа, отстъпвайки единствено на домакините от Сливен.

Тази събота и неделя състезателите ни ще се включат в турнира по джудо в Троян. Пожелаваме им успех!