Начало Спорт Бронзови медали за 14 годишните хандбалистки

Бронзови медали за 14 годишните хандбалистки

От 29 до 31 май в гр.Хасково се проведе Държавният Финал по хандбал за 14 г. девойки.В тази финална фаза участваха осемте най-силни отбора от цялата страна.Жребият отреди:

4.Русе
По наредба се играе първо в групите,след това първите два от всяка група образуват финалната четворка,където играят полуфинали на кръст  и победителите играят големият финал,а победените-малкият финал.
В първата си среща панагюрските хандбалистки победиха отбора на Етър с резултат 30:21./15:9 на полувремето/.Втората среща панагюрки загубиха от Дунав с резултат 25:22/14:10 на полувремето/.В последната среща в групата нашите момичета се наложиха над отбора на Опака с резултат 25:18/10:8 на полувремето/.Така отбора на Панагюрище с една загуба се класира втори в група В.На полуфинала ни предстоеше битка с отбора на Бъки-първенеца от група А.Нашите момичета излязоха мотивирани и с голямо желание за победа,показаха добра игра ,но шампиона не се дава толкова лесно и загубихме полуфинала с резултат 23:14/11:5 на полувремето/.В другия полуфинал Хасково се наложи над Дунав ,и така на финал за 3-4 място ни предстоеше отново среща с отбора на Белене.Този път възпитаничките на Карагьозова и Атанасов подходиха изключително отговорно,спазвайки всички препоръки на треньорите.Оспорвана игра през целият мач,първо полувреме -13:12 за Панагюрище,  и при резултат 25:23 за Панагюрище бе даден края на мача.
Състав на бронзовите медалистки:Стиляна Добрева,Мария Маслева,София Пашова,Стоянка Варадинова,Марина Чардакова,Станислава Чакърова,Катрин Чочева,Йоана Робова,Евелин Драганова,Николета Иванова,Цветелина Спасова,Стефани Навущанова.