Начало Общество Децата на „Оборище“ станаха втори в турнира за Купата на АБФ

Децата на „Оборище“ станаха втори в турнира за Купата на АБФ

СПОДЕЛИ
restorant

Даниел Беломачев стана най-добър защитник на турнира, а Александър Лулчев най-добър нападател

Отборът на ФК Оборище отстъпи с 5:1 на ДФК Орлета (Пазарджик) във финалния сблъсък в турнира за Купата на Асоциацията на българските футболисти, който приключи вчера в Пазарджик. Така малките Войводи заеха второто място, на трето се класира отборът на Чепинец (Велинград), който в малкия финал надигра Хебър
1918 (Пазарджик) с 1:0. В двубоя за 5-о място Батак спечели с 1:0
срещу Локомотив 1925 (Септември). На седмо място в крайното
класиране приключи Вихър (Ветрен) след класическа победа над
Свобода (Пещера) с 3:0.
Надпреварата бе за деца до 12-годишна възраст и бе част от
Националната програма „Децата и футболът“. Организатори са
Асоциацията на българските футболисти, Българският футболен съюз,
Министерството на младежта и спорта и Община Пазарджик.
По традиция състезанието се провежда под патронажа на кмета на
Пазарджик Тодор Попов, който този път не успя да присъства на
награждаването.
Всички участници получиха пълна футболна екипировка и футболни
топки, осигурени от организаторите на турнира. Индивидуалните
призьори се сдобиха и със специални предметни награди, осигурени от
генералния спонсор на Националната програма „Децата и футболът“ –
Кока-Кола.
В награждаването на талантите се включиха генералният секретар на
АБФ Георги Бойчев, секретарят на Община Пазарджик Румен

Кожухаров, треньорът на Хебър и бивш наставник на Левски Николай
Митов, както и други футболни ветерани.
Ето и носителите на индивидуални награди от турнира в Пазарджик:
– най-добър вратар: Калоян Гьотенов (Вихър Ветрен)
най-добър защитник: Даниел Беломачев (Оборище)
– най-добър полузащитник: Страхил Костандовски (Чепинец)
най-добър нападател: Александър Лулчев (Оборище)
– голмайстор: Георги Благов (ДФК Орлета)
– най-техничен състезател: Георги Лебанов (Чепинец)
– най-полезен състезател: Георги Коев (Чепинец)
– най-добър състезател на турнира: Християн Ганев (ДФК Орлета)
– най-добър треньор: Йордан Чолов (ДФК Орлета)