Начало Препоръчани Достойно представяне на панагюрския клуб по плуване „Каменград“ в международния турнир „Златоперки“

Първи международен турнир по плуване за деца „Златоперки“ се проведе през уикенда в столичния басейн „Спартак“. В двудневната надпревара участваха повече от 250 деца, родени през 2008 и 2009 г., които тренират в 31 клуба. Панагюрският клуб „Каменград“ се включи в турнира с 7 състезатели – Теодора Ракова, Катрин Радивчева, Елисавета Каменова, Кристина Поибренска, Милиян Сурлеков, Росен Байков и Стоян Цанев, които достойно защитиха името на най-младия панагюрски спортен клуб.

Теодора Ракова спечели два медала – сребърен на 50 м. гръб и бронзов на 50 м.свободен стил. Много малко не достигна на Катрин Радивчева, за да се класира в призовата тройка. Въпреки, че не стигнаха до медалите, момчетата се представиха чудесно, покривайки нормативите във възрастовите си групи.

Момичетата се справиха много добре и в щафетата 4х50 м. смесено плуване, класирайки се на 4-то място.

Децата бяха водени от треньорите си Димитър Аврамов и Катя Радивчева.

Състезанието се организира от плувен клуб „Левски“ по инициатива на многократния носител на световната купа по плувен маратон Петър Стойчев и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.