Начало Препоръчани Два сребърни медала за лекоатлета Иван Иванов от Националния шампионат

Два сребърни медала за лекоатлета Иван Иванов от Националния шампионат

Националният шампионат за юноши и девойки под 18 години се проведе през почивните дни в Националния стадион „Васил Левски“ в София.  КЛА „Оборище“ се включи с 15 състезатели. Две сребърни отличия спечели лекоатлетът Иван Иванов, възпитаник на треньора Катя Кроснарова. В първия ден, на 2000 м. стипълчейз, в изключително оспорвана борба на финалната права, Иван се размина на 0,02 сек. от златото.  Еркан Низам (Евър – Варна) надделя с 6:19.99 срещу 6:20.01 за Иван.

Във вторият ден, в дисциплината 400 м. с препятствия, записвайки личен резултат за 2018 г. Иван грабна сребърния медал с 57.58 сек., след победителя от Варна, който записа 56.86 сек.

Отлично се представи Илияна Кокотанекова, която влезе в призовата осмица на тласкане гюлле – 5 място, а на хвърляне на чук се класира седма.

Георги Огорялков стана осми на 1500м., а в отделните дисциплини с лични резултати дебютираха Мариела Стоилова Ивон Гърбешкова,Ралица Караколева, Николета Карабойчева,Деяна Шопова, Мариела Гочева.

Управителният съвет на клуба и треньорът Катя Кроснарова най-сърдечно благодарят на Пламен Славеев,Димитър Гърбешков и Минко Иванов които подсигуриха пътуването на отбора, както и на състезателите за доброто представяне.

Следващият старт е на 16 и 17 юни, за 20 годишните, където участие в десетобоя ще вземе Даниел Немски.