Начало Спорт Две победи за жените на ХК „Панагюрище“

Две победи за жените на ХК „Панагюрище“

На 12 февруари в Хасково се проведе вторият турнир от първенството на „Б“РХГ-жени. Женският отбор на Панагюрище замина за турнира без двете основни състезателки, близначките Стефка и Петя Цветанкови, които за този сезон са преотстъпени на ХК Свиленград. Така панагюрските попълнения в отбора на амазонките станаха три с вратарката Тотка Дойкинова.

Въпреки липсата на лидерките Цветанкови, младите надежди на панагюрския хандбал, съвместно с по-опитните, се мобилизараха за този турнир и заиграха сплотено и отговорно.

В първата среща панагюрки победиха отбора на Топлика – Хасковски минерални бани с резултат 29:21/16:10 на полувремето/.

След кратка почивка предстоеше втората среща с отбора на Хасково. Този мач панагюрските хандбалистки изиграха с голямо желание и надиграха силния отбор на домакините.Полувремето завърши при резултат 12:10 ,а крайният сигнал бе даден при резултат 28:22 за панагюрки .

С тези две победи Панагюрище излезе на първото място във временното класиране на „Б“ РХГ –  Тракия. През месец април предстои домакински турнир, който ще се проведе в Арена Асарел.

Състав: Елена Чолакова,Стоянка Коруджиева,Кунка Предьова,Надежда Шилева,Галя Иванова,Мария Маслева,Стиляна Добрева,Марина Чардакова,Николета Иванова,Катрин Чочева,Евелин Драганова,Йоана Робова.

Ръководството но ХК Панагюрище изказва благодарност на фирмите „Експрес-Пак“ООД  и „АВАЛ 2004“, с чиято помощ се осъществи участието  на отбора в този турнир.

Треньорите Карагозова и Атанасов благодарят на момичетата за чудесната игра и постигнатите победи.