Начало Препоръчани Един златен, два сребърни и два бронзови медала за „Бойни спортове“ от...

Един златен, два сребърни и два бронзови медала за „Бойни спортове“ от международния турнир по джудо

През уикенда в зала „Локомотив“ в София се проведе силен международен турнир по джудо, в който участваха над 1000 състезатели от 8 държави. Турнирът беше за всички възрастови групи. ОСК „Бойни спортове“ – Панагюрище взе участие с 8 състезатели.
Йоана Пишмишова стана шампионка в своята категория до 57 кг, като след 5 изиграни срещи, безапелационно завоюва златното отличие. В категория 81 кг., след 6 изиграни срещи, Иван Хърков спечели сребърен медал. Състезаващата се треньорка Милена хъркова, в категория 52 кг, също завоюваа сребро.
При юношите младша възраст Виктор Танковски е на 5 място, категория 46 кг,.
Георги Динков в категория плюс 60 кг и Спартак Кеков – категория 50 кг, спечелиха бронзови отличия. И двамата направиха по 5 срещи преди да стигнат до медалите. При най-малките Стивън Йорданов и Мартин Цеков, категория 27 кг, се представиха отлично.