Начало Препоръчани Хандбалистките ни с второ място във временното класиране

Хандбалистките ни с второ място във временното класиране

На провелия се в Арена Асарел турнир от Б РХГ жени, младият отбор на Панагюрище записа една победа, един равен мач и една загуба.

Първата среща срещу опитния отбр на Топлика нашите момичета започнаха успешно, като през по-голямата част водеха в резултата и младостта бе единствена причина за няколко елементарни грешки , което доведе до равенство 20: 20 / 9 :7 за Панагюрище на полувремето/.

Във втората среща срещу новака в групата Несебър нашият отбор дирижираше играта през цялото време и закономерно мача завърши с победа 23:6 / 9:2 на полувремето/.

Третият мач бе срещу класния отбор на Поморие, който до миналия сезон играеше в А РХГ и в който играят и сега три панагюрки от жените .

Тук младите панагюрски хандбалистки не можаха да се противопоставят на опита и класата и загубиха с резултат 22:26/10:14 на полувремето/.
След тези резултати, Панагюрище зама второто място във временното класиране с по-добра голова разлика от Топлика
1 .Поморие 6т.
2.Панагюрище 3т.
3.Топлика 3т.
4.Несебър 0т.

„Изключително съм доволна от играта на момичетата, при положение че отборът ни е изграден от девойки и само две състезателки на възраст-жени.
Момичета , вярвайте във възможностите си и продължавайте да тренирате със същия дух и желание- резултатите ще дойдат!“- коментира треньорът Любка Карагьозова.