Начало Спорт Хандбалистките ни загубиха от „Етър“ с 20:31 (ВИДЕО)

Хандбалистките ни загубиха от „Етър“ с 20:31 (ВИДЕО)

21
0

Мария МАСЛЕВА

handbal

ХК ”Панагюрище” загуби мача от втория кръг от първенството при жените в „А” РХГ. Панагюрският хандбален тим бе домакин в зала „Арена Асарел” на силния отбор на “Етър “-Велико Търново– Вицешампион и носител на Купа България за миналата година.

Мачът започна с голово попадение на гостенките още през втората минута. Само няколко минути по-късно панагюрските хандбалистки успяха да изравнят с гол на талантливата Стефка Цветанкова. В 6-тата минута от играта състезателката с №2 от ХК „Панагюрище” Йорданка Тодорова получи жълт картон за нарушение, минути по-късно същото наказание бе наложено и на хандбалистката от „Етър” – П.Кръстева. Резултатът продължи да се развива „точка за точка” до 6-тия гол, след което великотърновките рязко напреднаха в резултата. До края на полувремето „Етър” запазиха преднината и частта завърши с резултат 9:14.

И през второто полувреме гостенките не свалиха темпото и играха много твърдо в защита, което попречи на доста от възможностите за голови попадения на панагюрки. С бързи атаки хандбалистките от „Етър” направиха няколко добри голови попадения, с които още преди средата на втората част оставиха домакините с 10 гола назад в резултата. В 40-тата минута от срещата с червен картон бе извадена от игра състезателката с №7 от ХК”Панагюрище” Петя Цветанкова. Минути по-късно, поради контузия, от игра излезе и състезателката с №2 от ХК „Панагюрище” Йорданка Тодорова. Тя получи бурните аплодисменти на публиката за добрата си игра. 10-минути преди края на срещата великотърновките водеха с 14:28. Панагюрските хандбалиски вложиха всичката си концентрация в играта и само за няколко минути отбелязаха 6 точни попадения, това обаче не беше достатъчно, за да обърнат резултата и нашите момичета загубиха с 20:31.

Състав на ХК „Панагюрище”: И. Петкова, Й. Тодорова, Ст. Добрева, Н. Шилева, Ст. Коруджиева, П. Цветанкова, С. Пашова, М. Чардакова, Ел. Чолакова, Ст. Цветанкова, Г. Иванова, М. Маслева, Р. Ильова, Ст. Чакърова

Състав на „Етър”: М. Хараламбиева, Ст. Линева, М. Павлова, Д. Кръстева, С. Богданова, М. Спиридонова, Кр. Каралампиева, Д. Николова, В. Маринова, Д. Петрова, Д. Иванова, Д. Коцева, П. Кръстева, Ан. Симеонова