Начало Спорт Хандбалистките ни загубиха от тима на Габрово (ВИДЕО)

Хандбалистките ни загубиха от тима на Габрово (ВИДЕО)

50
0

Мария МАСЛЕВА

хандбал

Женският отбор на ХК “Панагюрище” домакинства днес на един от топ отборите в А група. Панагюрки посрещнаха отбора на ХК “Бъки” (Габрово) в зала „Арена Асарел“, в мач от осмия кръг на шампионата.

Възпитаничките на треньорите Любка Карагьозова и Георги Атанасов започнаха добре мача, като отбелязаха още в 4-тата минута. Преднината им не продължи дълго, тъй като гостенките започнаха да отбелязват гол след гол. Първото полувреме завърши с резултат 10:19 за габровки.

През второто полувреме панагюрските хандбалистки показаха по-концентрирана игра и започнаха бавно да стопяват разликата. 30-те минути, обаче, не им бяха достатъчни да обърнат резултата и останаха с 5 гола след „Бъки“. Срещата завърши с резултат 28:33.

Голмайстор на срещата бе панагюрската хандбалистка Стефка Цветанкова, която успя да се разпише цели 9 пъти в противниковата врата.

Състав на ХК „Панагюрище“: Й. Тодорова, Ст. Добрева, Н. Шилева, С. Коруджиева, П. Цветанкова, С. Пашова, М. Чардакова, Е. Чолакова, С. Цветанкова, Г. Иванова, М. Маслева, К. Предьова, Р. Ильова.

Състав на ХК „Бъки“: И. Георгиева, С. Атанасова, Б. Йосифова, Й. Костова, Р. Еремиева, Г. Георгиева, П. Сарандева, М. Колева, И. Дюлгерова, Н. Димитрова, М. Тодорова, Е. Самуилова, М. Георгиева В. Христова.

В следващия кръг панагюрските хандбалистки ще гостуват на лидера в групата си „Етър‘64“. Срещата ще се играе на 30 януари от 14:00 часа във Велико Търново.

ХК „Панагюрище“ се намира на последната позиция във временното класиране със седем загуби и само една победа.