Начало Препоръчани Илия Царски с победа в III кръг на сръбския планински шампионат

Илия Царски с победа в III кръг на сръбския планински шампионат

Многократният шампион на България Илия Царски („Автоцар Рали сервиз“) спечели победата в третия кръг на сръбския планински шампионат по автомобилизъм. Състезанията бяха проведени през уикенда край град Неготин.

Царски, с автомобил Мицубиши Ево, стана първи в генералното класиране, първи в класа си и постави рекорд на трасето с 2:51.958 минути.

Състезателят от Панагюрище за пореден път демонстрира класата си, като от 4 манша постигна 4 първи времена и заслужено се поздрави с успеха.

Втори завърши сръбският състезател Миомир Суботич с Пежо 206 и време 2:57.674 мин.

Само на няколко хилядни зад представителя на домакините финишира Иван Иванов (АСК „Жико-Моторспорт“) с Ауди S2. В надпреварата се включиха още трима българи – Цветан Миков, Крум Крумов, Мартин Петков.