Начало Препоръчани КЛА “Оборище“ със злато, сребро и бронз от Ротари маратона „Обиколката на язовир...

КЛА “Оборище“ със злато, сребро и бронз от Ротари маратона „Обиколката на язовир Батак“

КЛА “Оборище“ се включи в Ротари маратона „Обиколката на язовир Батак“ с 15 състезатели. Панагюрските лекоатлети завоюваха 6 медала в определените дистанции

Златни медали на 5 км спечелиха Мариела Стоилова при девойките и Карлос Димитров при юношите. Сребро донесе Таня Узунова, а бронз Момчил Поптолев.

В изключително оспорван финал на 10 км дистанция, Лука Ралчев неотклонно следваше първия атлет, но малко не му достигна и се окичи със сребърен медал. На косъм се размина  Христо Арбалиев за бронза и така той зае престижното 4-то място.

При девойките, със сребро се окичи и Ралица Караколева, а Ивон Гърбешкова се класира 4-та.

Много добре, с лични резултати в призовата шестица завършиха и Делчо Арбалиев, Стилян Марински, Веско Гарчев, Теодора Тропчева, Даяна Шопова, Магдалена Домусчиева, и др.

Управителният съвет на КЛА “Оборище“ и треньорката Катя Кроснарова приветстват сърдечно всичките си състезатели за отличното представяне и им пожелава успех в следващия маратон, който ще се състои на 08.10.2021 г.