Начало Общество Клубовете дадоха своите номинации за „Спортист на годината – 2019“

Клубовете дадоха своите номинации за „Спортист на годината – 2019“

СПОДЕЛИ
Реклама
финанси

Церемонията „Спортист на годината – 2019“ ще се състои в началото на 2020 година

Спортните клубове в Панагюрище излъчиха най-заслужилите си състезатели, сред които предстои да бъде избран спортист номер едно на Панагюрище за 2019 година. Както всяка година ще бъде връчено и отличие за най-добре представил се отбор, както и за треньор на годината.

Комисията по избора ще заседава на 2 януари. Своите спортни топ десетки ще подредят: комисията по Образование, култура, младежки дейности и спорт, представители на местните медии, представител на Общинска администрация и Асоциацията на спортните клубове в общината. Сумата от точките от всички класации ще определи и най-заслужилите спортист и отбор за 2019 година.

 

Ето кои свои спортисти номинираха клубовете:

БОЙНИ СПОРТОВЕ
1. Ивелин Танковски – Самбо
– Първо място шампион на България по Самбо – Юноши до 16г.
– Първо място Балканско п-во по Самбо- Юноши до 16г.,Скопие, Мак
– Пето място Световно п-во по Самбо- Юноши до 16г., Рига,Латвия
– Три златни медала на Международни турнири
2. Спартак Кеков – Самбо
– Второ място Вице шампион на България по Самбо до 14г.
– Първо място Международен турнир по Самбо до 14г.

СК ТАЕКУОН-ДО ОДИН
1. Илчо Машев – Национален състезател по Таекуон-до .
– Бронзов медалист от Световно п-во – Пловдив 2019, спаринг
– Два бронзови медала от Европейско п-во спаринг- Римини 2019
– Национален шампион на Държавно п-во, спаринг до 75кг
– Трето място пойнт кик бокс на Държавно първенство
Илчо Машев е обявен за най-техничен състезател на отвореното п-во на Босна
Шампион и обявен за „Крал на таекуон-до“ с националния отбор на България Мъже
– Първо място във всички турнири, проведени в България

КЛА ОБОРИЩЕ
1. Иван Минков Иванов
– Рекордьор на България за 2019 и Златен медал Десетобой – 18г.
– Златен медал и Шампион на 400м. зала – 18г
– Златен медал и Шампион на 800м. зала – 18г
– Сребърен медал и Вице шампион на многобой зала – 20г.
– Сребърен медал и Вице шампион на 800м. лято – 20г.
– Бронзов медал на 800м. лято – 18г.
– Сребърен медал и Вице шампион на „Кънтри крос“ 6км. – 20г.
– Шесто място Балкански шампионат на 800м. Истанбул, Турция-18г
– Шесто място Балкански шампионат на 6км,отборно – Беран, Черна гора-20г.
2. Даниел Немски – 20г.
– Бронзов медал многобой зала – 20г.
– Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято -20г.
– Сребърен медал и Вице шампион Десетобой лято –Мъже
– Шесто място Балканско първенство Многобой Мъже – Правец

ХК ПАНАГЮРИЩЕ
1. Божидара Петрова Карагьозова
– Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. с индивидуална награда на
финала “Най-полезен състезател“
– Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“
– Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки ,избрана в
„Идеалната осмица“
– Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас-„Голмайстор“
– Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция
– Първо място на Зонално п-во, избрана в „Идеалната седмица“
– Състезателка и в отбора на девойки 16г.
2. Теодора Диянова Панова
– Сребърен медал на Държавния финал за девойки 14г. избрана в „Идеалната
седмица“
– Сребърен медал на Купа България за девойки 14г. избрана в „Идеалната седмица“
– Сребърен медал на Държавното п-во по плажен хандбал за девойки
– Златен медал на Ученически игри- Финал 5-7клас
– Първо място на Балканска купа за девойки 14г. – Гърция
– Първо място на Зонално п-во, избрана в „Идеалната седмица“
– Състезателка и в отбора на девойки 16г

СКТМ „АСАРЕЛ – МЕДЕТ“
1. Илия Воденичаров – Тенис на маса
– Шампион на България в Държавно отборно първенство до 15г.
– Пето място Финал „Млад олимпиец“ до 15г.
– Пето-осмо място Държавно индивидуално първенство до 15г.
– Участник в Балканско и Европейско първенство

ОСК ПАНАГЮРИЩЕ – Джудо
1. Йоана Пишмишова-Червенкова
– Второ място Вице шампион на България по ДЖУДО до 20г.
– Първо място Шампион на България по Самбо до 20г.
– Първо място Шампион на България по Самбо-Жени

СК ПО КИК БОКС ОПТИКС
1. Стайко Танковски – Юноши старша възраст
– Държавен шампион за 2019 в стил кик лайт
– Държавен шампион за 2019 в стил кик контакт
– Държавен шампион по Таекуон-до за 2019 в дисциплината спаринг
– Шампион на открития Международен турнир по кик бокс София Оупън Мъже

СК Тенис П-ще
1. Десислава Петкова Ботева
– Бронзов медал Държавно лично първенство – до 21г. – двойка
– Седмо място Държавно отборно за девойки до 21г.
– Участие във Висша лига – Жени

СК ТОПАЛОВ
1. Десислав Атанасов
– Шампион на България по Самбо – до 14г.
– Бронзов медал от Държавен шампионат по Джудо – юн.младша
– Многократен шампион на Международни турнири по Джудо- Сърбия,Северна
Македония и България

СКП „Каменград“
1. Катрин Радивчева – Плуване до 12г.
– ДП Второ място и сребърен медал на 200м.бруст
– ДП Четвърто място на 100м.бруст
– ДП Седмо място на 50м.бруст
– ДП Осмо място на 100м.бруст

ВК „Пан –Волей“ П-ще
1. Никол Воденичарова
– Четвърто място Държавен финал от 62 отбора и приз за най-полезен състезател на
Държавен финал и Капитан на отбора.
– Второ място зона Тракия от 9 отбора

ФК ОБОРИЩЕ
1. Станислав Мариянов Георгиев
– Централен защитник В група Мъже

ОТБОРНИ КЛАСИРАНИЯ

1. СКТМ „Асарел Медет“ – Тенис на маса
– Първо място от Държавно отборно първенство- Юноши до 15г. – Албена

2. ФК „Оборище“ – Футбол
– Първо място Юн. старша възраст обл.Пазарджик 10отбора –голова разлика 78:1

3. ХК „Панагюрище“ – Хандбал – Отбор девойки 14г.
– Сребърен медал на Държавен финал
– Сребърен медал на Купа България
– Първо място на Балканска купа – Александропулист, Гърция
– Първо място на Зонално п-во

4. ВК „Пан –Волей“ П-ще
1) Отбор Мъже

– Първо място в „А“ национална волейболна група
– Участие в мач плейов за влизане във Висша лига
2) Отбор подрастващи – Момичета до 12г.

– Второ място зона Тракия
– Четвърто място Държавен финал