Начало Препоръчани Коджабашев и Александров допуснаха обрат в първия кръг на двойки в Панагюрище

Коджабашев и Александров допуснаха обрат в първия кръг на двойки в Панагюрище

Денислав Коджабашев и Теодор Александров бяха близо до успех в първия кръг на двойки на международния турнир по тенис на маса в Панагюрище с награден фонд 40 хиляди долара, но отпаднаха, след като допуснаха обрат в мача срещу  Гьонте Парк/Сънмин Чо (Република Корея).Коджабашев и Александров водеха с 2:1 гейма, но не успяха да удържат и загубиха с 2:3 (4:11, 11:8, 11:9, 4:11, 7:11). Българите имаха аванс от 6:5 точки в решаващата пета част, но след 7:7 азиатците спечелиха четири поредни разигравания, а с това и мача.

Другата българска мъжка двойка Йоан Величков и Петьо Кръстев отпадна след поражение от французите Бастиан Рембер и Жюл Ролан (Франция) с 1:3 (6:11, 12:10, 8:11, 5:11). В схемата при женските дуети Мария Йовкова и Калина Христова също пропиляха аванс от 2:1 гейма и бяфа елиминирани от Притика Павад и Камий Люц (Франция) с 2:3 (5:11, 11:9, 11:9, 9:11, 1:11). Българките бяха на две точки от победата при 9:9 в четвъртата част, но до края взеха само още едно от 13 разигравания, като съперничките им направиха серия от десет поредни точки, за да триумфират. Другата двойка на домакините при дамите Цветелина Георгиева и Сиделя Мутлу отпадна от Ана Вегжин и Катаржина Вегжин (Полша) с 0:3 (2:11, 4:11, 4:11) .

Българите  загубиха срещите си в първия кръг и на надпреварата на сингъл. Единствената победа за родните национали в основната схема днес постигнаха Мария Йовкова и Петьо Кръстев, които  се класираха за четвъртфиналите на смесени двойки след 3:0 (11:6, 13:11, 15:13) над италианците Нягол Стоянов и Джорджа Пиколин.

Така Йовкова и Кръстев днес от 10:00 часа ще се изправят срещу Хайдун Сю и Янчън У (Китай).