Начало Препоръчани Лекоатлетката ни Мария Ангелова с вицешампионска титла от Националният шампионат по спортно...

Лекоатлетката ни Мария Ангелова с вицешампионска титла от Националният шампионат по спортно ходене

bdr

На 31 март в Добрич се проведе Националният шампионат(НШ) по спортно ходене за всички възрасти.

Мария Ангелова от КЛА „Борис Мулешков“ завоюва дълго чакан и ценен медал от НШ – тя стана вицешампионка при жените на дистанция от 20км.  След добре направено тактическо ходене Мария стигна убедително до второто място. Шампионка стана добре известната състезателка на Добрич и България Радосвета Симеонова.Това класиране  дава право на Ангелова за участие в националния отбор за Балканиада на 14 април в гр.Зренянин (Сърбия).
Съотборникът ѝ Николай Гребчев при своя дебют в спортното ходене се представи достойно и завърши 10  в дистанцията 3 км. при момчета под 16г.

Веднага след приключване на награждаването лекоатлетите ни заедно с треньора си Дончо Калпаков и други двама състезатели на КЛА“Борис Мулешков“ отпътуваха към Стара Загора , където на 1 април се проведе маратон и Национален шампионат по полумаратон. Там отново Мария Ангелова взе участие на 21км  дистанция, нареждайки се на 11то място в България сред силна конкуренция и не добри метереологични условия.