Начало Спорт Локомотив (Пд) разгроми Оборище с 6:0

Локомотив (Пд) разгроми Оборище с 6:0

14858682_10154624057339293_1676221085_o

Локомотив (Пловдив) разгроми с 6:0 тима на Оборище в мач от 1/8-финалите за Купата на България, който се игра днес, на стадиона в пловдивския парк „Лаута”.

Тимът на „воеводите“ ба воден от Румил Жотев, който беше в качеството си на старши треньор.

С  този успех „смърфовете“ намират място сред последните осем отбора, които ще се борят за трофея.

Действието на терена се развиваше основно пред вратата на Оборище. Първият гол дойде още в 12-тата минута от Симеон Райков, а само 5 минути по – късно точен за „смърфовете” бе и Георги Вълчев.

Малко преди края на първото полувреме Мартин Камбуров реализира и третия гол за пловдивчани.

В 60-та минута Симеон Райков вкара четвърти гол във вратата на Оборище и втори за него в мача.

Последваха  още няколко опасни положения пред вратата ни, които не успяха да се реализират.

Шанс   да отбележи за Оборище получи Васил Тачев, който атакува вратата на гостите, но за съжаление без резултат. Проби защитата, но топката полетя право в ръцете на вратаря.

В 82-та минута Карагерен шутира от дистанция и направи резултата 5:0, а минути по-късно Димитър Велковски се разписа за крайния резултат 6:0.