Начало Общество Малчугани се обединиха под мотото „Детето риболовец може без дрога“

Малчугани се обединиха под мотото „Детето риболовец може без дрога“

97
0

Общо 30 бяха участниците в днешното състезание по улов на риба за деца до 14 години под надслов „Детето риболовец може без дрога“, организирано от СЛРД „Глиган“, гр. Панагюрище. Те очакваха с нетърпение старта на спортната инициатива, който бе даден в 9:40 часа на язовир „Братаница“ тази сутрин. Два часа малчуганите показваха своите умения в риболова и с желание изпълняваха напътствията на своите родители, които бяха дошли да ги подкрепят.

Рибарчета 23При момичетата най-добри се оказаха Даниела Куртакова – 1 място, с улов от 2,529 кг., Мариела Гочева – 2 място с 0,768 кг. и Денислава Мехтерова – 3 място, 0,572 кг.

Рибарчета 26На почетната стълбичка при момчетата първи се нареди Никола Лещаров, който налови общо 3, 519 кг., втори стана Димитър Чернев, с улов от 3,109 кг. и трети е Делчо Делов, който хвана 1,769 кг. риба.

Категорията най-голяма риба спечели Димитър Чернев, който изтегли шаран, тежащ 2,373 кг. Най-малка рибка, тежаща едва 4 грама хвана Светозар Бакърджиев. Най-бърза беше малката четиригодишна Анна Сапунджиева, която улови първата рибка на състезанието на 20-та секунди след дадения старт. Най-малъкият участник бе Мариян Чернев.

Кметът на общината Никола Белишки сподели с децата най-вълнуващия момент – награждаването. Той поздрави малките риболовци и техните родители, и сърдечно им пожела „Наслука“. На победителите връчи купи и медали, а на всички останали раздаде грамоти за участие и по-малки награди. Много интересни моменти, усмивки и добро настроение споделиха всички, които бяха на язовира.

Победителите ще участват в Националното състезание „Детето риболовец може без дрога“, което ще се проведе на 5 и 6 юни, на язовир „Враниловци“ край Габрово.

Репортаж от днешната спортна проява може да гледата по ХОБИ ТВ на 28 май от 21:00 часа.