Начало Препоръчани Малшанс спря Оборище за аматьорската купа

Малшанс спря Оборище за аматьорската купа

Снимка: Архив – май, 2021г

В сряда 20.10.2021 се изигра областният финал за аматьорската купа между Оборище и Хебър 2. И двата тима взеха участие с карди от юношеските си школи. Нашият отбор бе воден от треньора в школата Пламен Славеев.

Мачът бе доста динамичен като се редуваха положения и пред двете врати. Още във 2-та минута на мача Иван Бараков се опита да прехвърли вратаря на гостите, но ударът му мина край гредата. В 24-тата минута Борисов от гостите откри резултата за Хебър с прехвърлящ удар от наказателното поле. Димитър Димитров, Кристиян Димитров и Георги Радивчев създадоха три чисти положения за гол, но не успяха да ги реализират. За сметка на това гостите удвоиха преднината си чрез гол на Парушев в 41-та минута.

В последната минута на мача Димитър Димитров се откъсна от защитата на Хебър и с диагонален удар намали резултата. Нападателят на Оборище направи силен мач и успя да изравни в 83-тата минута. За нещастие обаче в 91 минута Пунев от гостите отбеляза за 2-3.