Начало Общество Мария Оряшкова е на 9-то място в класацията „Спортист на годината“

Мария Оряшкова е на 9-то място в класацията „Спортист на годината“

62-ото издание на церемонията по връчване на най-престижните спортни награди за „Спортист на годината“ в новооткритата зала „Асикс Арена“ завърши.

На официалното награждаване бяха обявени спортист, отбор и спортист с увреждания, както и победителят в анкетата на вестник „Труд“ за „Треньор на годината“.

Номер едно за 2019 година стана Владимир Илиев. Биатлонистът ни получи вота на журналистите в България. 32-годишният Илиев спечели сребърен медал в индивидуалния старт на 20 км на шампионата на планетата в Йостерсунд. Това бе първото отличие за мъжкия ни биатлон от Световни първенства.

Мария Оряшкова, която спечели историческа пета световна титла по самбо заема 9-то място в класацията.

За първи път тази година бе връчена и награда в новата съвместна категории на „Еврофутбол“ и „Спортист на годината“ – „Спортист на публиката“.