Начало Спорт Мария Оряшкова отново е световна шампионка

Мария Оряшкова отново е световна шампионка

89
1

Мария МАСЛЕВА

00634063

Мария Оряшкова спечели по категоричен начин четвъртата си световна титла при жените в категория до 80 кг спортно самбо. Родената в Панагюрище шампионка се класира на финала след две победи над кубинка и украинка, а в борбата за титлата се наложи и над представителката на Беларус Свиатлана Тимашенка. Българите завоюваха общо три медала от втория ден на световното първенство по самбо в София – 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов.

Състезателят на СК „Бойни спортове“-Панагюрище Мартин Маринков спечели бронзов медал при най–тежките – категория над 100 кг след победа над Ейминатас Ваикасас от Латвия.

Състезанието в столичната зала „Арена Армеец“ ще продължи и утре. Припомняме, че входа за зрителите, които искат да подкрепят българските самбисти е свободен.