Начало Спорт Мария Оряшкова спечели за осми път европейската титла по спортно самбо

Мария Оряшкова спечели за осми път европейската титла по спортно самбо

00665120

Българката Мария Оряшкова спечели за осми път в кариерата си европейската титла по спортно самбо, съобщи sportal.bg.

Действащата световна шампионка Оряшкова победи на финала в категория до 80 килограма на първенството на Стария континент в Минск (Беларус) Алина Ковалска от Украйна.

Българските състезатели спечелиха още две отличия днес в спортното самбо. Ашот Мартиросян остана със сребро в категория до 74 килограма, след като загуби на финала от Леван Нахуцришвили (Грузия). Магдалена Върбанова пък се окичи с бронз в категория до 52 килограма.

Така България вече има общо пет отличия след първите два дни от състезанията, след като вчера бронзови медали завоюваха Михаил Николов в категория до 74 килограма в бойното самбо и Цветелина Цветнова в категория до 48 килограма в спортното самбо.