Начало Общество Мария от Панагюрище търси биологичната си майка

Мария от Панагюрище търси биологичната си майка

СПОДЕЛИ

Родената в Панагюрище на 11 март 2003 година Мария, търси биологичната си майка. Мария е осиновена и в момента живее в Благоевград. Знае, че се е родила недоносена, в 7-ми или 8-ми месец..

Здравейте, казвам се Мария Атанасова Ковачева, родена съм в Панагюрище на 11.03.2003г. недоносена в 7ми или 8ми месец, с тегло 2.350 Още от малка ме спират непознати хора и ме питат дали съм от България, защото им приличам на чужденка. Осиновена съм и ще се радвам ако някой знае нещо или ми помогне да намеря майка си и да разбера повече за себе си.“ – пише момичето в социалните мрежи, където е публикувала и свои детски снимки в групата „Търсим се“ с надеждата някой да намери прилика с родителите й.

Тя прилага и документи от Окръжния съд в Пазарджик от 2005 година, с които е разрешено осиновяването й. Магистратите са взели предвид при решението си становище на местната дирекция „Социално подпомагане“, а дотогава детето е било в социален дом в областния град.