Начало Спорт Най-малките панагюрски самбисти станаха отборен шампион на България

Най-малките панагюрски самбисти станаха отборен шампион на България

Панагюрската школа се доказа за пореден път като люпилня за шампиони. За това говорят и фактите

На 3 и 4 юни в Сливен се проведе Държавно лично и отборно първенство по самбо за момчета и момичета до 12 и до 14 години.

В надпреварата се включиха 30 клуба от цялата страна.

Панагюрският СК „Бойни спортове“ взе участие с над 20 състезатели, като завоюва куп отличия.

Най-големият успех за клуба донесоха 12-годишните момчета, които завоюваха отборно шампионската титла на България.

Момчетата до 14-годишна възраст също се представиха отлично и спечелиха отборно бронза.

Панагюрските спортни надежди бяха отличени и индивидуално:

При 12-годишните момчета, в категория 30 кг, Йордан Фръгов зае 7-мо място; Ивайло Савлеков (32 кг) зае 3 място; Румен Хаинов (32 кг) зае 5 място; Денислав Атанасов (35 кг) зае 3 място; Спартак Кеков (38кг) стана втори; Георги Станчев (41 кг) стана първи; Симеон Петков – второ място; Георги Динков (53 кг) също 2 място; Алкивиадис Ставридис стана първи.

При момичетата Дарина Куртева (38 кг) зае първото място, с което зарадва баща си, бивш състезател по самбо и джудо и съотборник на Иван Нетов.

В последния ден на първенството бяха наградени момчетата до 14-годишна възраст.

Кунчо Маринов (38 кг) зае 5 място; Ивелин Танковски (42 кг) зае първо място, Филип Фръгов стана пети, Виктор Танковски (46 кг) стана втори; Янко Янков зае 3 място; Валентин Асенов (54 кг) стана втори; Запрян Ликов (59 кг) стана трети; Йордан Арнаудов(+71 кг) зае 7 място.

Световният и европейски шампион по самбо и председател на Асоциацията на спортните клубове в Панагюрище, Иван Нетов, беше главен съдия на първенството, а световната шампионка Мария Оряшкова помагаше по време на състезанието и даваше ценни съвети на децата.

Добра тенденция е нарастващият интерес към самбото и бойните спортове, които все по – често започват да пълнят залите с публика.

Председателят на Асоциацията на спортните клубове в Панагюрище, Иван Нетов, изказва своята благодарност към Община Панагюрище и Асоциацията на спортните клубове за оказаната финансова помощ, както и на родителите на децата, за оказаната безгранична подкрепа.