Начало Спорт „Оборище“ обърна Бяга с култовото 7:2

„Оборище“ обърна Бяга с култовото 7:2

С култовия за българските фенове резултат 7:2 "Оборище" победи гостите от "Чико" Бяга в контрола, завършила преди малко на "Орчо Войвода". Резултатът бе открит от Георги Нетов в 11 минута след удар с глава. В 21 -та минута обаче гостите изравниха от дузпа. "Оборище" излезе отново напред в 38-та минута след прецизен удар на Стефан Лачов. Само минута по-късно отново деветката бе точен след като довкара топката, която преди това Ники Кузманов прати в страничната града. Секунди преди края на първото полувреме Добри Орловски вкара много красив гол от 25 метра.
През втората част панагюрци отново доминираха и вкараха три гола. В 61-та Филип Чипчев отеляза с атрактивен плонж. Три минути по-късно Георги Нетов се разписа за втори път с глава. Подледното попадение бе на Георги Кременлиев в 89-та минута.Отборът бе воден в този мач от Танчо Калпаков. В наачалото той тръгна в схема с трима централни защитници, но след контузия на Илиян Енчев се върна към традиционната четворка отзад.
В отбора дебютира и пловдивският вратар Стефан Стойчев – Вутата, а в игра се завърна след дълго отсътвие Делчо Сираков – Джими.Съставът на "Оборище": Нонов, Парпулов, Енчев, Г. Иванов, Ангелов, Н. Иванов, Кузманов, Нетов, Ст. Лачов, Чипчев, Орловски /Стойчев, Маринов, Кременлиев, Велинов, Мартинов, Йорданов, А. Лачов, Сироков/.
Иван Маринов е новият треньор на "Оборище"