Начало Спорт „Оборище“ не успя да прекъсне серията си от загуби

„Оборище“ не успя да прекъсне серията си от загуби

0

Мария МАСЛЕВА

оборище
Снимка: ФК „Оборище“

„Оборище“ загуби вчерашното си гостуването на „Литекс II”. Така „войводите“ не успяха да прекъснат поредицата загуби и в 28-мия кръг на „Б“ група.

„Оборище“ излезе на терена в следния стартов състав: Венцислав Димитров, Петър Альошев, Мурад Ибраим, Ангел Парпулов (к), Ивайло Димиров, Владимир Бахъров, Георги Нетов, Калоян Цветков, Християн Василев, Иван Иванов, Илиан Христов.

Тимът на „Литекс II” бе съставен почти изцяло от футболисти от представителния отбор.

Домакините започнаха срещата изключително силно и откриха резултата още в 4-тата минута, с попадение на Арсенио Нунеш. Минути по-късно настъпи първата смяна в тима на „Литекс II“ Александър Георгиев влезе на мястото на Диего Виана. В 35-тата минута Бьорн Йонсен отбеляза втория гол за домакините. Малко преди почивката футболистът на „Оборище“ Илиан Христов получи жълт картон.

В самото начало на второто полувреме Йонсен увеличи преднината на „Литекс II“ с още един гол. В 53-тата минута Георги Нетов успя да се разпише за тима на „Оборище“. Последваха две смени в тима на „войводите“. Антонио Цанков влезе на мястото на Иван Иванов, а минути по-късно Борис Малев замени Илиан Христов. В 83-тата минута Александър Георгиев оформи крайния резултат в срещата 4:1, след попадение от бялата точка.