Начало Препоръчани Оборище отстъпи с 2:1 на Хебър в голямата битка в Югозападната Трета...

Оборище отстъпи с 2:1 на Хебър в голямата битка в Югозападната Трета лига

Оборище отстъпи с 2:1 на Хебър в голямата битка в Югозападната Трета лига. Мачът се игра днес на стадион „Георги Бенковски“. Резултатът бе открит от домакините в 25-ата минута. Даниел Пехливанов пое топката, напредна към наказателното поле на гостите и с прецизен далечен удар не остави шансове на вратаря. В началото на втората част Хебър стигна до второ попадение. При едно центриране Родриго Барони бе оставен непокрит на задната греда и бразилецът с глава удвои.  В 75-ата минута Войводите получиха право да изпълнят дузпа. Николай Колев беше спънат в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Нетов и намали. До края на мача Оборище опита да наложи натиск, с който да стигне до равенство, но защитата на Хебър действаше стабилно и запази преднината на тима си, с което и скъпоценните три точки.

По този начин в класирането Хебър дръпна със седем точки на днешния си съперник. Пазарджилии са с 66 точки на върха, докато Оборище е с 59 на втора позиция.

ХЕБЪР: 44. Дебърлиев, 4. Михайлов, 42. Иванов, 22. Сечков, 2. Геров, 8. Краев, 5. Велев, 18. Идризов, 21. Барони, 11. Пехливанов, 9. Недялков

ОБОРИЩЕ: 13. Акалски, 3. Георгиев, 90. Руйчев, 16. Кременлиев, 5. Меджиров, 24. Колев, 18. Христов, 77. Петров, 11. Колев, 72. Тачев, 9. Стефанов

Снимки и информация: sportal