Начало Общество Оборище с историческа победа над Пирин Разлог

Оборище с историческа победа над Пирин Разлог

Оборище победи с 0-1 както гост Пирин Разлог в мач от 9-тия кръг на Югозападната трета лига.

Победата е историческа за отбора от Панагюрище, който досега никога не е имал победа срещу Пирин.

Войводите изиграха много силен мач и показаха модерен и атрактивен футбол. През целия мач футболистите на Кириякос Георгиу държаха топката и инициативата, създавайки постояннен настиск наД противника.

Забележеително е, че домакините създадоха единствената опасност пред нашата врата от статично положение в 89-та минута.

Победното попадение реализира капитанът на Оборище Георги Нетов, след индивидуален пробив по левия фланг в 79-тата минута.

През първото полувреме, Иван Георгиев пропусна фрапантно положение от вратарското поле, като топката мина на сантиметри от напречната греда, а опасни удари на Нетов, Гурков и Тачев застрашиха вратата на Пирин.

През второто полувреме „Войводите“ на два пъти уцелиха напречната греда, след удари на Мартин Попов и Васил Тачев. Вратарят на домакините спаси отбора си от по-голям резултат, предотвратявайки опасни удари на Мартин Истатков, Георги Кременлиев, Георги Нетов и Христо Кирев.

Мача пропусна Богомил Христов заради контузия, като от щаба се надяват той да бъде готов за следващия мач.

Това е 6-та победа за Оборище, който заема третото място във временното класиране с 20 точки, на една точка зад Беласица и четири зад Балкан.

На 2 октомври Оборище приема Септмеври София II от 16:00 ч., докато в същото време Чавдар Етрополе играе с Балкан Ботевград, а Беласица гостува на негостоприемния терен на Гранит Владая.