Начало Спорт Оборище с първа загуба от Локо (София)

Оборище с първа загуба от Локо (София)

Оборище (Панагюрище) отстъпи с 1:2 пред Локомотив (София) в мач от трети кръг на Втора лига, който се игра днес на стадион „Орчо войвода“.

Това е първата загуба на панагюрския тим от началото на първенството, който запази актива си от 4 точки. Оборище до голяма степен вече е обигран и това се видя в мачовете с Монтана и Марица, в които отборът демонстрира добра игра и успя да се изкачи на първото място в класирането.

В днешния оспорван двубой, предложил редица възможности за гол и пред двете врати, домакините доминираха на терена, въпреки това ранен гол за софиянци вкара Николай Цветков.

В 54-тата минута Петър Тончев бе точен от дузпа и изравни резултата на 1:1. Юношата на Левски Илия Димитров пък успя да вкара победния гол за гостите в 78-та минута.

Липсата на точен завъшващ удар пред противниковата врата, а и малко късмет, попречиха на Оборище да вземе поне точка от този мач, която щеше да бъде напълно заслужена.

В следващия кръг панагюрци ще гостуват на Нефтохимик (Бургас).