Начало Спорт „Оборище“ спечели с 4:1 първата си контрола, Демона с два гола

„Оборище“ спечели с 4:1 първата си контрола, Демона с два гола

Георги Георгиев„Оборище“ Панагюрище води с 2:0 на съперника си от „Септември“ София на стадиона в столичния квартал Драгалевци. Панагюрци имат пълно превъзходство и пропуснаха още няколко изгодни ситуации. Първият гол падна в 26-тата минута, когато Владимир Бахъров бе изведен на празна врата от Оки. Нигериецът отбеляза второто попадание в 39-тата минута след хубав извеждащ пас на Ели Маркес.

Стартовият състав на „Оборище“ е: Сайков, Каракостов, Василев, Узунов, Христов, Маркес, Гоговски, Бахъров,Тафров, Оки, Бонев.

През второто полувреме надмощието на панагюрци продължи, като авторски рецитал изнесе Николай Цветков – Демона. В 48-та минута „Септември“ намали резултата. В 57-та обаче Цветков отбеляза изключителен гол, като прехвърли бившият национален вратар Стоян Колев. В 78-та минута Демона премина вратаря и от малък ъгъл оформи крайното 4:1.

През втората част на терена се появиха нови 12 играчи: Ст. Димитров, Т. Стоичков, Г. Иванов- Гонзо, Парпулов, Кр. Здравков, Н. Иванов – Шейха, Адемов, Стилянов, Н. Цветков, Кабранов, Кафтанов.