Начало Спорт „Оборище“ загуби от „Ботев“ (Враца) с 2-1

„Оборище“ загуби от „Ботев“ (Враца) с 2-1

0

Мария МАСЛЕВА

14141967_1502831129743012_417785457020600722_n
Снимка: ФК“Оборище“

ФК „Оборище” (Панагюрище) загуби днешното си гостуване на „Ботев” (Враца) в четвъртия кръг от Втора професионална лига.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута с гол на Венцеслав Иванов. В 14-тата минута удар на Тейлър Салибур бе спасен от вратаря на „Ботев“, а минута по-късно Милен Василев уцели гредата на „Оборище“. В 21-вата минута Владимир Айтов направи пропуск с глава. Няколко минути по-късно пропуск записа и Камберов. В 35-тата минута Тейлър се откъсна сам срещу вратаря, но бе повален отзад от играча на „Ботев“ Мартин Димов. Въпреки че бе последен в защитата, Димов получи само жълт картон. Минути по-късно удар на Ели Маркес бе спасен от вратаря на домакините.

В началото на второто полувреме Танчо Калпаков направи първата смяна в тима на „Оборище“  Анатоли Тодоров излезе от игра, а на негово място влезе Айкут Янъков. В 67-мата минута Тейлър Салибур получи жълт картон, а минута по-късно домакините повишиха резултата с гол на Милен Василев. В 70-тата минута бе извършена втората смяна в тима на „Оборище“ Васил Тачев влезе на мястото на Свилен Щерев. 3 минути по-късно Владимир Айтов отбеляза от дузпа, която бе отсъдена за спъване на Тейлър, и оформи крайния резултат на мача 2:1.