Начало Спорт Оборище загуби важен мач в Плевен

Оборище загуби важен мач в Плевен

Владимир Айтов с тежка контузия

oborishte

Спартак (Плевен) беше домакин на Оборище (Панагюрище) в среща от 29-ия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига.

Битката бе изключително важна и за двата отбора, тъй като са застрашени от изпадане в аматьорския футбол.

Първото полувреме премина при равностойна игра и завърши с нулево равенство.

В началото на второто полувреме домакините поведоха с 1:0 след попадение на Крис Гади, като останаха съмнения за засада.

След гола домакините от Спартак, в стремежа си да запазят резултата, заложиха на груба игра и множество симулации, които бяха подминати от съдията.

Халфът на Оборище Владимир Айтов пък получи тежка аркада и бе откаран в болницата.

Даденото от съдията продължение бе 3 минути, макар че реално двубоят трябваше да получи поне 8 минути добавено време.

Така срещата завърши при резултат 1:0 за Спартак.

Срещата беше предшествана и от едноминутно мълчание по повод кончината на председателя на Надзорния съвет на „Асарел – Медет“ АД Лъчезар Цоцорков, а „воеводите“ излязоха с черни ленти на стадиона.

Предстои тежко домакинство със Септември (София), ключово за оставането на Оборище във Втора лига.